Kredyt na garaż w Częstochowie

Notus Częstochowa Kredyt hipoteczny

Zakup mieszkania, domu czy działki na kredyt to już zjawisko powszechne. Banki udzielają coraz większej liczby tego typu kredytów hipotecznych. Jednak istnieje możliwość sfinansowania kredytem zakupu lub budowy garażu. Nie każdy bank posiada taki produkt w ofercie, podchodzi do tematu bardziej zachowawczo traktując garaż jako nieruchomość niemieszkalną, więc trudniej zbywalną. Niemniej jednak szansa na zaciągnięcie kredytu na garaż istnieje.

Większość banków, które przewidują udzielenie kredytu na garaż zwykle nie dopuszcza kupna samego garażu, a jedynie z zakupem nieruchomości (Alior Bank, mBank, Millenium czy Deutsche Bank). Sam garaż będzie można kredytować w PEKAO SA, ING, Getin Noble i BOŚ Banku. Jakie dokumenty są zwykle niezbędne do wniosku?

Banki, w których istnieje możliwość zakupu garażu stawiają inne warunki, z którymi przed złożeniem wniosku warto się zapoznać i, jak w przypadku kredytu na zakup mieszkania/działki, warto porównać kilka ofert przed podjęciem ostatecznej decyzji. Zwykle warunkiem jest konkretny stan prawny nieruchomości – garażu. Bardzo rzadko kredyty udzielane są na spółdzielcze prawa do garażu, jako te o nienormowanym stanie prawnym gruntu. Wiąże się to z większym ryzykiem po stronie banku.

Z dokumentów, jakie niezbędne będą do rozpatrzenia wniosku kredytowego związanego z zakupem garażu, zwykle banki zgodnie wymagają:
– umowy przedwstępnej
– dokumentów potwierdzających prawo obecnego właściciela do garażu, czy miejsca postojowego bez budynku
– odpisu z księgi wieczystej nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu

W przypadku braku założonej księgi należy przedstawić dokumenty potwierdzające stan prawny nieruchomości (akt notarialny, umowę nabycia nieruchomości przez kredytobiorcę, czy postanowienie są o nabyciu spadku (prawomocne).

Zwykle oprocentowanie kredytu jest porównywalne, jak w przypadku kredytu na zakup mieszkania. Nie ma znaczenia także okres kredytowania i waluta, w jakiej chcemy zaciągnąć kredyt na kupno garażu. Wszelkie pozostałe dokumenty pozostają tożsame z tymi, jakich wymaga bank do kredytu hipotecznego na zasadach ogólnych (zaświadczenia o dochodach, zeznania podatkowe i inne potwierdzające nasza zdolność kredytową).

Kredyt hipoteczny PKO BPPROMOCJA
+