Darmowe ubezpieczenie od zagrożeń internetowych w Raiffeisen Polbanku

Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii powstaje coraz więcej zagrożeń internetowych. E-oszuści wyłudzają dane, dopuszczają się kradzieży pieniędzy z kont bankowych i wiele innych. Mimo, że Internet edukuje, bawi, dostarcza rozrywki, to niestety może być też narzędziem do wyłudzeń czy szkalowania ludzi. Czy można się zabezpieczyć przed zagrożeniami internetowymi?

Raiffeisen Polbank wraz z AXA Assistance oferuje swoim klientom specjalne ubezpieczenie Cyber Pomoc. Warto być czujnym i ostrożnym podczas korzystania z Internetu, nie mniej jednak przed zagrożeniami w sieci nie zawsze jesteśmy w stanie się obronić. Raiffeisen Polbank opracował specjalną polisę, która ma na celu chronić klienta między innymi w przypadku:

– kradzieży pieniędzy z konta w Raiffeisen Polbanku,
– utraty reputacji internetowej,
– niedostarczenia kompletnego zamówienia ze sklepu internetowego,
– kradzieży przez Internet tożsamości,
– utraty danych z laptopów, PC, tabletów, kart pamięci i dysków zewnętrznych.

Gdy zaistnieją sytuacje, które zostały wymienione w umowie, ubezpieczyciel będzie zobowiązany do wsparcia klienta. Do jego obowiązków należy zapewnienie osobie poszkodowanej pomocy w odzyskaniu skradzionych pieniędzy czy danych z dysku, poprzez stosowne wsparcie informatyczne. W przypadku gdy dojdzie do e-konfliktu, klient powinien otrzymać pomoc prawną; gdy mimo podjętych prób rozstrzygnięcia nieporozumienia zostanie stratny, ubezpieczyciel będzie zobowiązany do wypłaty odszkodowania. Polisa od zagrożeń internetowych to dobre rozwiązanie, cyber przestępczość to nie mrzonki, lecz smutna rzeczywistość. Niestety wiele osób w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy ze stopnia zagrożeń i korzysta z Internetu nieodpowiednio. Zachowanie bezpieczeństwa w sieci jest bardzo ważne, poniżej znajdziecie kilka zasad, których warto przestrzegać.

chroń swoje dane osobowe, unikaj podawania swoich prywatnych danych, gdy nie jest to konieczne.
ustal hasła, które będą trudne do rozszyfrowania, powinny być długie. Do każdego konta należy ustawić inne hasło, to zwiększy bezpieczeństwo.
stosuj tryb prywatny podczas korzystania z komputera i zawsze wyloguj się ze swoich kont po zakończeniu pracy.